Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Relacja z gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

48 osób wzięło udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wójt Gminy wraz z Zarządem Gminnym OSP zorganizowali go już po raz III. 

Konkurs pożarniczy z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Czterdziestu ośmiu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wzięło udział w gminnym etapie ogólnopolskiego konkursu, który odbył się 19 marca w Sali przy Remizie OSP Kosorowice.

Wszyscy uczestnicy odpowiedzieli na pytania w teście pisemnym. Najlepsi awansowali do drugiej części konkursu. Była to część ustna, w której musieli odpowiedzieć na pytania zadane przez jury w składzie: dh Zygmunt Bawoł, dh Krzysztof Halupczok, dh Jan Czech i Janusz Borowiak.

Wyniki tegorocznej edycji:

I grupa wiekowa – szkoła podstawowa:

II grupa wiekowa – gimnazjum:

III grupa wiekowa – szkoła ponadgimnazjalna:

Pytania dotyczyły przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej, ale również padały pytania związane z historią i tradycją ruchu strażackiego.

Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia remizy OSP Kosorowicach oraz posłuchać wypowiedzi strażaków na temat udziału w akcji oraz sprzętu znajdującego się na wyposażeniu remizy.

Uczestnikom dziękujemy za udział a nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do udziału w turnieju.

Tekst: Janusz Borowiak

 

 

Wersja XML